Akustik Bondex Sünger

Qakustik bondex süngerler parça halindeki süngerlerin sıkıştırılırıp bir araya getirilmesi ile oluşan , yüksek yoğunluktaki sünger çeşitleridir.Ses yalıtımında titreşim,yankı ve eko için ses geçirgenliği düşük olduğundan da tercih edilmektedir. Bondex ses yalıtım süngerleri, Rebonded ve Echobone olarakta sınıflandırılırlar. Rebonded Bondex Süngerler ısı iletken kat sayılarının düşük olmasından ötürü otomotiv ve spor malzemeleri sektörlerinde tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

Qakustik Bondex Sünger Çeşitleri

Qakustik bondex süngerler, bariyerli ve bariyersiz olarak kullanım alanlarına göre farklı şekilleri de bulunmaktadır.Bariyersiz olarak  üretilen bondex ses yalıtım süngerleri evlerde, iş yerlerinde, ofis, toplantı odaları, jeneratör ve makine dairelerinde, parke altlarında, şap altında, stüdyolarda, müzik odalarında, çoğunlukla kullanılır.

Akustik Bondex Sünger

Rebonded Akustik Bondex Sünger Fiyatları

Qakustik bariyerli bondex süngerler ise , bondex süngerlerden farklı olarak süngerler arasında epdm bariyeri konularak üretilirler.Yanmazlık özelliği ve ses yalıtımı özelliğinin fazla olmasından ötürü kullanım alanları biraz daha farklıdır. Mekanik dairelerde, tekne yat motor izolasyonunda,  jeneratör odalarında, kompresör kabinlerinde, kazan dairesi, hidrafor odaları, müzik stüdyoları,  fabrikalar, yüksek sesli ortamlar, disko, restoran, sinema, konser, toplantı salonları gibi akustik çözüm gereken alanlarda kullanılmaktadır.

Kendinden yapışkanlı özelliği ve dekoratif görünümleri açısından bariyerli bondex ses yalıtım süngerleri  yalıtımı ve izolasyonu gereken her yerde rahatlıkla kullanabilirsinir.